Нездоля Александр Иванович
Главная » 2011 » Ноябрь » 27 » Факти, з яких знято гриф «таємно»
02:52
Факти, з яких знято гриф «таємно»

11 листопада 2011

Про роботу спецслужб та силових структур у ЗМІ за останній час з’являється чимало цікавих та нецікавих матеріалів.

На свято Покрови у Будинку вчителя відбулась презентація нової книги члена Національної спілки журналістів України, генерал-майор СБУ Олександра Нездолі, якій добре відомий українському і зарубіжному читачеві як автор цікавих і змістовних книг про діяльність спецслужб і проблеми демократії: «Досьє генерала держбезпеки А. Нездолі» (2003 р.), «Дві епохи генерала держбезпеки» (2006 р.), «КДБ - розсекречені спогади» (2008 р.). Виразно позиціонується його політична книга «Україна третього тисячоріччя» (2005 р.), актуальність піднятих в ній питань не втрачена й у наш час. У книгах він сміливо узагальнює мало освітлену тему закулісного взаємовпливу органів державної безпеки в Радянській і сучасній Україні.

У своїй новій монументальній праці «Спецслужби і влада України» автор першим в Україні досліджує взаємини спецслужб і влади, починаючи із створення ВУЧК і до нашого часу. У книзі використовуються маловідомі факти, що ще недавно значилися під грифом «Секретно». Даючи неоднозначні оцінки драматичним подіям, Олександр Нездоля відверто викладає свої роздуми про тернистий шлях держави від тоталітаризму до демократії, про те, що корені багатьох сучасних проблем законності в Україні приховуються у минулому. Це об'єктивна розповідь про діяльність партійних керівників і спецслужб, про поворотні події в житті України від перших днів утворення радянської влади до провалу ГКЧП і ліквідації СРСР.

Автор вболіває, щоб весь досвід ефективної роботи спецслужби не канув безповоротно в Лету або виявився знищеним пір'ям придворних істориків, щоб секрети оперативної майстерності, кращий досвід професіоналів минулого було збережено для безпеки наших нащадків.

Книгу можна читати як захоплюючий детектив, проте, і насамперед, це правдива, хвилююча розповідь про події нашої сучасної історії, про події, які близькі й представникам старшого покоління й цікаві для молоді. Для старшого покоління це сторінки їхньої біографії, що воскрешають у пам'яті багато чого з пережитого, дозволяють іноді переосмислити, глибше заглянути у минуле, а для молодого покоління це ще й урок патріотичного служіння своїй країні, свого роду «майстер клас».

Безумовно, таку книгу спромоглася написати тільки смілива, талановита людина, яка глибоко знає матеріал. Доводити, що Олександр Іванович мужня, смілива людина немає необхідності. Він пройшов суворі життєві випробування й зберіг у чистоті свою сумлінність, вірність присязі, залишився офіцером, що з повним правом може сказати - «Честь маю!».

Знання їм теми теж не вимагає доказів. Автор розкрив, дешифрував себе як генерал КДБ вже у багатьох своїх автобіографічних книгах. П'ята книга «Спецслужби і влада України» - написана живою мовою, професійно, у якій яскраво виявився талант журналіста-публіциста й письменника. До таких оцінок варто додати й талант науковця дослідника, якій підняв і узагальнив величезний історичний матеріал, що дає нам привід і право звернутися у ВАК із клопотанням про присудження авторові п’яти книжок по сукупності вченого звання - доктора історичних наук.

Категория: СМИ | Просмотров: 2395 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0